horyzont ostrowiec świętokrzyski
Biuro podrozy HORYZONT Wycieczki krajowe Wycieczki zagraniczne Kolonie Ostrowiec
wycieczki szkolne ostrowiec

  OBÓZ MŁODZIEŻOWY 2019
METEORY - TOLO - ATENY - SALONIKI - BUDAPESZT

obóz młodzieżowy 14 – 18 lat

 

PELOPONEZ - usytuowany na południu, malowniczy półwysep, a właściwie od przekopania Kanału Korynckiego wyspa, kryje niemal wszystko co najlepsze w Grecji.
TOLO - turystyczna miejscowość położona ok. 180 km na południe od Aten, wtulona w monumentalne ściany skalne wyrastające wprost z morza, amfiteatralnie zamykające malowniczą zatokę. Piaszczysta plaża, ciepłe, błękitne morze-oazy do nurkowania, promenada…

ZAKWATEROWANIE

Kompleks hotelowy Flisvos***& Flisvos Royal****, położony bezpośrednio przy morzu, 150 m od pięknej, piaszczystej plaży (główna plaża). Kompleks składa się z 2 budynków położonych obok siebie (przejście przez ulicę). Grupa będzie zakwaterowana w części Flisvos ***. Do dyspozycji gości recepcja, restauracja, kawiarnia. Basen z leżakami w części Royal Flisvos.
Pokoje: przestronne, wygodne 3,4 - os. (w pokojach 4 osobowych możliwe łóżko piętrowe) z widokiem na miasto lub góry. Wszystkie pokoje z łazienkami, WC oraz klimatyzacją i balkonem.

WYŻYWIENIE

Tolo: 3 posiłki dziennie śniadania bufet, lunch i obiadokolacja serwowane). Pierwszym posiłkiem jest obiadokolacja w dniu przyjazdu, ostatnim śniadanie w dniu wyjazdu + suchy prowiant na drogę powrotną. W Tolo do obiadów i kolacji jest podawana woda. W trakcie przejazdu wyżywienie wg
programu. ( 2 posiłki dziennie).


                                                       TERMINY :
                                      2019-07-08 - 2019-07-19
                                      2019-07-23 - 2019-08-03
                                      2019-08-07 - 2019-08-17

PROGRAM

DZIEŃ 1
Wyjazd z Polski zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd przez Polskę, Słowację i Węgry. Nocny przejazd przez Serbię i Macedonię.
DZIEŃ 2
Przyjazd do Grecji, w godzinach popołudniowo-wieczornych, zakwaterowanie w hotelu tranzytowym **/*** na Riwierze Olimpijskiej lub w okolicach Salonik  (pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 3
Śniadanie. Przejazd do wiszących klasztorów Meteora „zawieszonych” na szczytach niedostępnych niegdyś skał – zwiedzanie jednego lub dwóch monastyrów (bilety dodatkowo płatne – ok 4 euro/klasztor).
Przejazd do miejscowości Tolo na Peloponezie, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 3-9 Wypoczynek na Peloponezie - 7 dni - 6 noclegów
W trakcie pobytu w programie:
- wycieczka autokarowa do
Nafplio -pierwszej stolicy odrodzonej Grecji z fortyfikacjami, mury obronne, twierdza Palamidi ( bilety wstępu dla osób powyżej 18 lat –ok  8 euro)
- wycieczka piesza na punkt widokowy Asini
- kąpiele na plaży oraz w hotelowym basenie  ( tylko w hotelu Flisvos - 1 termin).
- gry i zabawy sportowe
- konkurs wiedzy o Grecji

Wycieczki fakultatywne:
- wycieczka „Argolida” - zwiedzanie „skarbów” Półwyspu Peloponeskiego: Mykeny (słynne mury cyklopie, Lwia Brama, twierdza Mykeńska, groby szybowe i kopułowe, Grób Agamemnona) + Epidauros (najlepiej zachowany antyczny teatr grecki z niezwykłą akustyką) – cena 30 euro dla osób do 18 roku życia (50 euro dla osób pełnoletnich) wycieczka realizowana przy grupie minimum 25 osób.
- rejsy statkiem -  ok 10 euro
- dyskoteki – bilet za 1 wejście  ok. 3-5 euro

DZIEŃ  9
Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Bardzo wczesny wyjazd z Tolo. Przejazd do stolicy Grecji- zwiedzanie Aten, objazd miasta: Plac Konstytucji, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza - zmiana warty, antyczne budowle na Akropolu (Świątynia Nike, Partenon, Erechejon), Plaka. Stadion Olimpijski z zewnątrz, Plac Omonia. Bilety na Akropol płatne dla osób powyżej 18 lat ( ok.20 euro). Przejazd na Riwierę Olimpijską lub w okolice Salonik, zakwaterowanie w hotelu **/***(pokoje 3,4 osobowe z łazienkami), obiadokolacja, nocleg.
DZIEŃ 10
Po śniadaniu wykwaterowanie. Przejazd do Salonik - krótkie zwiedzanie: główna ulica miasta - Odos Egnatia, gdzie przeplatają się zabytki greckie, rzymskie, bizantyjskie i tureckie: łuk Cesarza Galeriusza, rzymska Rotunda, Biała Wieża - symbol Salonik, posąg Aleksandra Wielkiego, kościół świętej Mądrości Bożej i Dom Ataturka. Przejazd nocny przez Macedonię i Serbię na Węgry.
DZIEŃ 11
Przyjazd do Budapesztu (przerwa w podróży 9 godzin), zwiedzanie Pomnik Millenium, Wzgórze Zamkowe, Kościół Św. Macieja, Baszta Rybacka, pobyt w kompleksie basenów termalnych na wyspie Św. Małgorzaty - bilety dodatkowo płatne ok 2500 HUF (ok 40 zł) W godzinach wieczornych wyjazd z Budapesztu, przejazd nocny.
DZIEŃ 12
Powrót do Polski zgodnie z rozkładem jazdy.

CENA ZAWIERA

Przejazd autokarem, 8 noclegów w Grecji  w hotelach zgodnie z ofertą (2 tranzytowe, 6 noclegów w Tolo), wyżywienie wg programu, ubezpieczenie zagraniczne AXA:KL z wliczonymi chorobami przewlekłymi na kwotę 20 000 euro, NW - 3000 euro, bagaż od kradzieży 250 euro, opiekę pedagogiczną i kierownika, opiekę pilota-przewodnika, podatek VAT,obowiązkową dopłatę do turystycznego funduszu gwarancyjnego w wysokości 10 zł.

CENA NIE ZAWIERA

Cena nie obejmuje: dopłat za wyjazdy z poszczególnych miast, przewodnika w Atenach, biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz programu fakultatywnego dla chętnych.Na realizację programu, bilety wstępu, opłatę za przewodników lokalnych i taxę turystyczną  należy przeznaczyć 45€ (opłata obligatoryjna).

DOPŁATY FAKULTATYWNE

1. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji (dla chętnych) 65.00 PLN
2. Ubezpieczenie od kosztów rezygnacji również od chorób przewlekłych (dla chętnych) 125.00 PLN
3. Gwarancja niezmiennej ceny bez względu na koszt paliwa i kursy walut (dla chętnych) 80.00 PLN
4. Gwarantowany pokój 2 osobowy -tylko dla osób tej samej płci, nie ma możliwości zakupu przez pojedyncze osoby 180.00 PLN

INFORMACJE DODATKOWE

Zalecane minimalne kieszonkowe ok. 60 Euro + program fakultatywny.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu tożsamości - dowodu lub paszportu. Warunek wyjazdu.

 UWAGA:

Na trasach krajowych istnieje możliwość przejazdu autokarem o niższym standardzie, mikrobusem, pociągiem oraz możliwość ewentualnych przesiadek z tym związanych.
Biuro zastrzega sobie możliwość odwołania bez żadnych konsekwencji transportu z danej miejscowości w przypadku zbyt małej liczby uczestników (minimum 8 osób) chyba, że jest podane inna informacja w rozkładzie jazdy. Zbiórka uczestników 15 minut przed godziną odjazdu. Godziny odjazdów i powrotów są uzależnione od warunków drogowych i kolejek na przejściach
granicznych.
Istnieje możliwość wyjazdów z innych miejscowości – szczegółowe informacje w biurze.
POTWIERDZENIE MIEJSC WYJAZDÓW NAJPÓŹNIEJ NA 5 DNI PRZED WYJAZDEM.

Kol.
Propozycje przedstawione na niniejszej stronie internetowej mają charakter informacyjny i nie stanowią oferty w rozumieniu przepisów KC. Wszelkie informacje o dostępności ofert, cenach, promocjach itp. udzielane są w Biurze . 

 

© Copyright 2019
Home | Kontakt | Admin
wycieczki

 

 
 
facebook